O NÁS

Škola Tenshin Shoden Ryu působí v České Lípě již od roku 1973 pod vedením našeho mistra a učitele Zdeňka Antoše a od roku 1992 sídlíme na sídlišti Slovanka v tělocvičně, která je pro tento účel plně vybavena
a svým studentům k dispozici pro samostudium i mimo hlavní tréninky. V roce 2018 jsme otevřeli pobočku ve Stráži pod Ralskem kde se zaměřujeme hlavně na děti a mládež.

Vyučujeme klasické bojové umění Dai Sho Jutsu což znamená v překladu "vyzbrojit se bojovými dovednostmi". Je to styl využívající dlouhých akcí z čínského boxu Chan quan a krátkých akcí z japonského Karate a Ju jutsu ve spojení kruhových a přímých pohybů v kombinaci s údery, kopy, kryty, úchopy, pákami, porazy a hody proti různým útokům beze zbraně i se zbraní(nůž, klacek). Do výuky spadá také trénink s chladnými zbraněmi Guan/Bo(dlouhá hůl), Jian(čínský rovný meč), Dao(čínská šavle), San jie gun(trojdílná hůl), Guan Dao(čínská halapartna), Katana(japonský meč)
 
Samostatně se vyučuje Tai ji Quan styl Yang pro zdraví a dlouhověkost.

Zachováváme si tradiční systém výcviku, nesoutěžní charakter a individuální přístup ke každému žákovi protože víme, že každý má svůj čas. Proto je Dai Sho Jutsu vhodné jak pro chlapce a dívky od 5 let, tak

i pro dospělé muže a ženy v produktivním i pokročilejším věku. 


U nás má každý možnost jít po té cestě sebezdokonalování se jakou si zvolí. Ať už je to zlepšení fyzické a psychické kondice, zvýšení sebevědomí, naučit se bránit nebo studovat Dai Sho Jutsu.