Co je Dai Sho Jutsu?

Dai Sho Jutsu

v překladu znamená 

"vyzbrojit se dovednostmi boje"


a i když vychází z tradičních japonských(Karate, Ju Jutsu) a čínských(Chan Quan, Pakua Chuan) bojových umění, má své nezastupitelné místo i v moderní době z hlediska zdraví, fyzické i psychické kondice a potřeb sebeobrany.Skládá se z:

  • Neozbrojeného boje který zahrnuje údery, kopy, bloky, páky, škrcení, hody, porazy, strhy, úhyby a jejich aplikace na vitální body na těle útočníka proti různým útokům beze zbraně i se zbraní.
  • Boje s tradičními zbraněmi - Bo/Guan (dlouhá hůl), San jie guan (trojdílná tyč), Guan Dao (čínská halapartna), Jian (čínský rovný meč), Dao (čínská šavle), Katana (japonský meč). Tyto zbraně jako takové pro dnešní sebeobranu nepoužijete ale pohyby s nimi můžete transformovat pro použití, např. teleskopu, deštníku nebo klacku. A navíc jsou skvělým nástrojem pro posílení a rozvoj celého těla.

Tyto dovednosti se nejdříve procvičují stínově v kata, kuen a formách pro naučení se techniky a koordinace pohybů a hned poté ve dvojicích aby studenti rozuměli významu pohybů které provádějí a dávali jim smysl. Součástí tréninku jsou různá tzv. doplňková cvičení na zlepšení přesnosti, koordinace, síly, rovnováhy, tvrdosti, rychlosti, uvolnění, pružnosti, vytrvalosti a postřehu.